Sklep łatwy w obsłudze                                    Komputery Zakupy on-line Serwis Raty Kontakt

Kontakt: info@camino.pl

Przed odbiorem osobistym prosimy o złożenie zamówienia przez stronę internetową.

E-mail

Hasło

przypomnij hasło

zapamiętaj

Rejestracja

pokaż wszystkich producentów

ASORTYMENT

obiektywy

KARTA PRODUKTU

powrót do listy

Obiektyw Sigma 50mm f/2.8 DG EX Macro Pentax

Kod produktu: OSP50MM/2.8 EX DG MACRO

Grupa towarowa: obiektywy

1 886,00 zł

szt.

Opis

Klasyczny obiektyw standardowy 50mm o znakomitej jasności F2.8. Dystans minimalny wynosi zaledwie 19cm, a rzeczywiste powiększenie 1:1 oznacza nieograniczoną ilość kreatywnych zastosowań w trybie macro.

Sigma wprowadziła na rynek pierwszy obiektyw standardowy 50mm MACRO w 1990 roku, który od razu okazał się sukcesem w swojej klasie. Jeszcze większą popularność dzięki dodatkowo poprawionej jakości optycznej i mechanicznej zyskał model 50mm EX MACRO z roku 1998. Najnowsze lustrzanki cyfrowe wymagają od obiektywów najbardziej zaawansowanej technologii, dlatego też Sigma w czerwcu 2004 roku wprowadziła udosonaloną wersję 50mm EX DG MACRO.

Jest to nowy model, konstrukcyjnie zoptymalizowany do współpracy z cyfrowymi lustrzankami. Soczewki zostały pokryte nowymi, wielowartwowymi powłokami, które niwelują powstawanie blików i "duszków" przy pracy pod ostre światło, jednocześnie niwelując do minimum wszelkiego rodzaju aberracje.

Bardzo duża maksymalna wartość przysłony (F32) umożliwia na uzyskanie bardzo dużej głebi ostrości, tak ważnej przy fotografiach macro. Ustawianie ostrości już od 19cm (licząc od matrycy aparatu) pozwala na prawdziwą fotografię macro ze skalą powiększenia 1:1. Oprócz fotografii macro, obiektyw może być z powodzeniem stosowany jako obiektyw standardowy.

Obiektyw ten został wyposażony w przełącznik limitera ostrości, który ogranicza zakres ostrzenia, pozwalając aparatowi na zdecydowanie szybsze ustawienie ostrości. Osłona przeciwsłoneczna jest wyjątkowo nakręcana na wewnętrzny gwint obiektywu specjalnie po to, aby można było w pełni korzystać z kołowych filtrów polaryzacyjnych.

Sigma 50mm F2.8 DG MACRO jest z serii EX - oznacza to, iż obiektyw ten oprócz najwyższej jakości optycznej, cechuje się również bardzo dobrym wykonaniem mechanicznym. Dzięki temu obiektyw został objęty aż 3-letnią gwarancją standardową, z możliwością przedłużenia do 5 lat.

Dane techniczne

zakres ogniskowej [mm] 50
kąt widzenia [stopnie] 46.8
minimalna odległśoć AF [cm] 18.8
średnica filtra [mm] 55
konstrukcja - elementy/grupy 10 elementów w 9 grupach
waga 320
wymiary (średnica x długość) [mm] 71.5 x 64
osłona przeciwsłoneczna LH550-02
mocowanie Pentax
w zestawie obiektyw, przednia i tylna osłona obiektywu, osłona przeciwsłoneczna, futerał, gwarancja
gwarancja 36 miesięcy

INFORMACJE